Uvodni pozdrav gostiteljic Tine Štrukelj in Lucije Sajevec
Uvodni pozdrav gostiteljic Tine Štrukelj in Lucije Sajevec
21. stoletje zahteva radikalni premik v načinu razmišljanja. Da bi uspevali v tem obdobju nepredstavljivih sprememb, moramo izzvati tradicionalne predstave in sprejeti nov pogled na svet. V osrednjem govoru dr. Thomasa Funkeja bomo raziskali ta premik. Raziskali bomo bistvene kompetence za ponovno razmišljanje o prihodnosti dela, vodenja in življenja. Poglobili se bomo v ključne spretnosti ter miselne in čustvene naravnanosti, ki bodo posameznikom in organizacijam omogočile uspeh. Da bi razmišljali drugače, moramo biti drugačni.
Alice Schmidt bo na podlagi primerov iz svojega dela po vsem svetu pojasnila, zakaj je pomembno, da najprej pogledamo širšo sliko, preden se osredotočimo na specifične trajnostne rešitve. Izpostavila bo poslovne razloge za ambiciozne naložbe v ekonomsko in socialno trajnost, za izognitev tveganjem zelenega zavajanja, ter delila nova spoznanja o tem, kako uravnavati kompleksnost deležnikov v različnih vrednostnih verigah.
Ladeja Godina Košir bo podala vpogled v proces transformacije od tradicionalnih linearnih verig vrednosti do krožnih vrednostnih sistemov. Predstaljena bo vloga “posrednikov preobrazbe” (transition brokers) pri obvladovanju kompleksnosti in prikazana konkretna vrednost ter učinek povezovanja deležnikov za skupen uspeh. Predstavitev bo uvod v dialog z Alice.
Alice in Ladeja bosta v razpravo vključili konkretne primere iz prakse, ki bodo osvetlili ključne točke preboja, ki so obrnile na prvi pogled nemogoče ideje in vizije v prebojne poslovne zgodbe. Pogovor bo osredotočen tudi na strateški vidik krepitve konkurenčnosti in odpornosti ob sočasnem delovanju znotraj planetarnih meja.
Poročila o trajnostnosti skladna z obveznimi standardi nam omogočajo transparentnost in primerljivost. A poročila sama po sebi niso cilj, temveč zgolj orodje. Interaktivni pogovor bo raziskal, kako lahko standardi ESRS (European Sustainability Reporting Standards) presežejo zgolj regulativne zahteve in postanejo strateško orodje za izboljšanje poslovnih modelov. Razprava bo osvetlila, kako trajnostno poročanje omogoča prepoznavanje ključnih priložnosti, izboljšanje učinkovitosti ter ustvarjanje dodane vrednosti za podjetja, ki si prizadevajo za dolgoročno konkurenčnost.
Za premike proti trajnosti smo ključni ljudje. Naš odnos, razmišljanje, (so)delovanje. Na vse našteto imamo vpliv. A resnično velike spremembe in premike praviloma omogoči šele tehnologija. V dinamično zastavljenem panelu bomo osvetlili, katere pionirske tehnologije, ki so na voljo že danes, nas lahko – če jih vpeljemo pravočasno – premikajo v bolj trajnosten jutri.
Ukrepi zmanjšanja emisij toplogrednih plinov ne bodo dovolj za dosego neto ničelnih emisij do leta 2050 (ali še prej). Uporabiti bo treba tudi tehnologije za odvzem emisij iz ozračja. Direktiva CSRD že predvideva, da morajo podjetja poročati tudi o svojih aktivnostih na tem področju. Pa se ti odvzemi v praksi sploh že dogajajo oz. so mogoči in kako jih lahko podjetja uporabijo za dosego svojih ciljev razogljičenja? V tem dinamičnem panelu bomo osvetlili dodatno možnost na poti v trajnostno poslovanje.
Kongres GoForward
Akademija za glasbo, Palača Kazina
Ljubljana, Slovenija
INFINITE PURE SOLUTIONS D.O.O.
office@goforward.si